Haber

Psikolojik ilk yardım ve toplumsal cinsiyet rolleri atölyeleri düzenleniyor

Bodrum Belediyesi, çalışanlarına yönelik “Psikolojik İlkyardım ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri Çalıştayları” düzenliyor

Bodrum Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik düzenlediği eğitimler kapsamında, Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bürosu ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği iş birliğinde “Saha Çalışanları İçin Psikolojik İlk Yardım Atölyesi ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri Çalıştayı” yeni katılımcılarla devam ediyor.

Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştaylarda, Psikolojik Danışman Ada Ümmühan Köse’nin “Tarla Çalışanlarına Psikolojik İlk Yardım Atölyesi” ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nden Füsun Doğan’ın “Cinsiyet Rolleri Çalıştayı” anlatıldı.

Psikolojik İlk Yardım Atölyesinde sahada çalışacak personellerin travmaya duyarlı hizmet üretebilmeleri için yöntemler paylaşıldı. Çalıştay, personelin psikolojik olarak güçlendirilmesi ve desteklenmesi konusunda detaylı bilgi edinerek hizmet sürecinin uzun soluklu yürütülmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Toplumsal Cinsiyet Rolleri Çalıştayı’nda toplumsal cinsiyet rollerinin ayrımcılık ve eşitsizlik yarattığı konusu ele alınırken, katılımcılara toplumsal cinsiyet rolleri konusunda farkındalık yaratma ve bu konuda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi.

2019 yerel seçimlerinin ardından hızla hayata geçirilen “Cinsiyet Eşitliği” perspektifindeki yeni yönetim anlayışının ardından Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından imzalanan CEMR (Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı) gereklerinden Yerel Eşitlik Eylem Planı (YEEP) ve proje kapsamında düzenlenen “Bodrum’dan Türkiye’ye Kadınların Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini ve Şiddetsiz Kenti Aktif Bir Şekilde Hayata Geçirmesi” projesini hayata geçirmek için Bodrum Belediyesi ile birlikte hayata geçirilen Bodrum Kadın Dayanışma Derneği “Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Kadınlar Yaratıyor”. Eşitlik Eğitimi devam ediyor.

Bodrum Belediyesi, eğitimlerini belli bir program dahilinde düzenlemeye devam edecek. Çalışanların mesleki gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan eğitimler, belediye çalışanlarına daha bilinçli, duyarlı ve etkin hizmet sunmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

malkaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu