Haber

Beyzanur’un ölüm davasında eşine ağırlaştırılmış müebbet talebi

İZMİT’te eşi Beyzanur Fidan’ın (22) ölümü nedeniyle yargılanan Ömer Fidan (27), eşi Beyzanur Fidan’ın (22) “eşine karşı kasten öldürme” suçundan ölümü nedeniyle yargılanan Ömer Fidan (27) hakkında savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi. “. Duruşma 10 Ocak 2023’e ertelendi.

Olay, 21 Mart 2021 tarihinde Alikahya Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. 3 ay önce evlendiği Beyzanur Fidan’ı yatak odasında hareketsiz bulduğunu öne süren Ömer Fidan, 112’yi aradı. Eve gelen sağlık ekibinin Beyzanur’un ölümünden şüphelenmesi üzerine Fidan, polis tarafından gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Fidan, çıkarıldığı hakim tarafından tutuklandı. Soruşturmayı başlatan Cumhuriyet savcılığının yaptığı incelemede; Beyzanur Fidan olaydan önce eşine ‘Ben ölürsem göğe bakıp güleceksin’ demişti. Bir kelime ver. Gitmiş gibi hissediyorum. Merak etme rüyalarda buluşuruz sevgilim olaydan 1 gün önce kısa mesaj attığı ve internette intihar yöntemlerini aradığı öğrenildi.

‘ÖLDÜRMÜYORUM’ Ömer Fidan, daha önce görülen duruşmada, “Odaya girdiğimde eşim kapının hemen önünde yatıyordu. Boynunda bir cübbe ipi vardı. İp gevşekti ve Boynuna bağlı değildi.Hemen ambulansı aradım.Bu sırada görevlinin telefonda verdiği talimat üzerine “Eşime ilk müdahaleyi onun doğrultusunda yapmaya çalıştım. Bir süre sonra polis geldi ve beni oradan aldılar. Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmalarda, bilirkişilerin ifadelerine de başvurulsa da Beyzanur’un ölüm sebebinin cinayet olup olmadığı konusunda kesin bir sonuca varılamadı. cinayet veya intihar Ömer Fidan’ın tutukluluğu ev hapsine çevrildi.Son savunması alınan Fidan, “Başından beri söylüyorum. Beyzanur’a hiçbir şey yapmadım. 11 ay hapis yattım. Acımı yaşayamadım. Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyorum.” Fidan’a ‘eş kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi talep edildi. Mahkeme, tarafların avukatlarının talebi üzerine duruşmayı 10 Ocak 2023’e erteledi. savunmalarını hazırlama zamanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu