Haber

Sevgi Mağazasının kapıları depremzedelere açıldı

Osmangazi Belediyesi, şehre gelen depremzedelerin giyim ve günlük ihtiyaçlarını Sevgi Mağazası aracılığıyla karşılıyor. Hayatlarında yeni bir sayfa açmak için Bursa’ya gelen depremzedeler, giyimden hijyen malzemelerine kadar tüm ihtiyaçlarını Sevgi Mağazası’nda karşılayabilecek.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra iş makineleri, sıcak yemek ve yardım tırları Deprem bölgelerinde yaraların sarılması için çalışma yapan Osmangazi Belediyesi, Bursa’ya gelen depremzedelere de kucak açtı. Depremzedelerin giyim ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçen Osmangazi Belediyesi, Soğanlı Kültür Merkezi’nin fuaye alanını Aşk Dükkanı’na dönüştürdü. AFAD tarafından düzenlenen depremzede belgesi ile bu mağazaya gelen vatandaşlar, giyimden hijyen malzemelerine kadar tüm ihtiyaçlarını bu mağazadan karşılıyor. Mağazada giysiden ayakkabıya, battaniyeden oyuncağa kadar pek çok eser beyin sarsıntısı mağdurları ile buluşuyor. Hayırsever vatandaşların da kıyafet temin ettiği Sevgi Dükkanı’nda sadece ilk el kıyafetler bulunuyor. Depremzedeler kendilerinin ve çocuklarının giyim ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabiliyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, depremden etkilenenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştıklarını belirterek, “Asrın felaketini yaşadığımız günden bu yana tüm imkanlarımızla seferber oluyoruz. Deprem sabahının ilk ışıklarıyla birlikte Sivil Savunma Birim ekiplerimizi bölgeye gönderdik. 334 çalışanımız ve onlarca iş makinemiz afet bölgesinde görev yapıyor. İkram çadırlarımız depremzedelerimize sıcak çorba ve yemek sağlamak amacıyla kısa sürede deprem bölgesinde yerini aldı. bölge içinde Kıyafet, battaniye, çocuk bezi, mama, yakacak, soba, erzak ve hijyen malzemeleriyle yardım tırları gönderdik. Depremin ardından şehirlerini terk ederek Bursa’ya gelen birçok afetzede vatandaşımız oldu. Bu vatandaşlarımızın giyim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Aşk Dükkanı’nın kapılarını depremzedelerimize açtık. Burada vatandaşlarımızın bağışladığı ilk el kıyafet, hijyen malzemeleri ve gıdaları ikram ediyoruz. Allah bir daha böyle bir felaketi bizlere göstermesin. Tüm milletimize geçmiş olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

senirkentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu