Haber

İzmir AGD’den Blinken ziyaretine tepki!

İZMİR (İGFA) –Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İzmir Şube Başkanlığı, 5 Kasım 2023 Pazar günü Ankara’ya gelecek olan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in ziyareti öncesinde yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

AGD İzmir Şubesi’nden yapılan açıklamada, “ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, kanlı elleriyle ABD’nin Filistin’e yönelik planlarını açıklayarak, Filistin’in Gazze’yi yönetemeyeceğini, ABD askerlerinin de dahil olduğu çok uluslu bir kontrol gücü kurulması gerektiğini söyledi. ‘Sadece ABD Bakanı değil, ‘Yahudi olarak buradayım’ diyen ve terörist İsrail’in zulmüne katıldığını açıkça ifade eden Blinken’in 5 Kasım’da Türkiye’yi ziyaret edeceği bildirildi. Unutulmamalıdır ki bizim Türkiye’miz Tüm varlığı ve görkemiyle yüzyıllardır mazlumların ve Müslümanların yanında yer almıştır. “Her zaman olduğu gibi bugün de Filistin’in yanındadır. Her zaman mazlumların evi olan, toprağı şehit kanlarıyla mayalanan ülkemizde katilleri, teröristleri ve işbirlikçileri istemiyoruz!” Söylendi.

Açıklamada, İsrail’in Filistin’de yıllardır sürdürdüğü sistematik baskı ve katliamın 7 Ekim’den itibaren yoğunluk kazanarak soykırım olarak devam ettiği ifade edilerek, “Milli Vizyon olarak, Milli Gençlik olarak hep birlikte nöbet görevindeyiz. Filistin’deki kardeşlerinin acısıyla yürekleri yanan tüm Müslümanlarla.” Onun sözleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu